SCHILDPADDENFORUM.NET Welkom, Gast. Alsjeblieft inloggen of registreren.

Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
                                                                                           
  180963 aantal berichten in 13163 topics door 2059 geregistreerde leden Nieuwste lid: sampie
** STARTPAGINA FORUM HELP WEBSITE FOTOALBUM KALENDER INLOGGEN REGISTREREN 

0 geregistreerde leden en 2 gasten bekijken dit topic. « vorige volgende »
Pagina's: [1] Omlaag Print
Auteur Topic: Eventjes voorstellen  (gelezen 433 keer)
lollie-be
Geochelone elegans
*
Offline

Belgium Belgium

Berichten: 32


« Gepost op: 8 Oktober 2011, 09:21:00 »

Hoi allemaal,

Ik ben Olivier Beyens en woon in Kortrijk - Belgiƫ

Mijn vrouw, 3 kindjes en natuurlijk mijzelf zijn helemaal gek van schildpadden. (Zelfs op mijn werk noemen ze me turtle ollie  bleuhhh  )

We hebben 1 volwassen mannetjes roodwang schildpad, en nu sindskort een baby griekje: testudo hermanni boettgeri.

Mijn griekje zit in een terrarium van 1m lang, 40 cm breed en 50 cm hoog. Ik heb een warmte spotje zitten en een UV 2.0 lamp (amai wat heeft die veel licht )

De bedoeling is dat ik binnen een paar jaar de schildpad buiten doe. Ik wil vooral bijleren over voeding, winterslaap (hoe en wat),....

Ik zal dan wat foto's nemen

groeten  Ollie
Gelogd

0.0.1 Testudo hermanni boettgeri
1.0.0 Trachemys scripta elegans
kurtlippens
Forumbeheerder
*****
Online

Belgium Belgium

Berichten: 20801


Centrochelys sulcata


WWW
« Antwoord #1 Gepost op: 8 Oktober 2011, 09:25:27 »

Hoi Ollie,
Gelogd

Observatie is de beste leermeester ! www.schildpadden.net
Kenneth
Dipsochelys dussumieri
*****
Offline

Netherlands Netherlands

Berichten: 1484



« Antwoord #2 Gepost op: 8 Oktober 2011, 09:50:21 »

Citaat
Mijn griekje zit in een terrarium van 1m lang, 40 cm breed en 50 cm hoog. Ik heb een warmte spotje zitten en een UV 2.0 lamp (amai wat heeft die veel licht )

De bedoeling is dat ik binnen een paar jaar de schildpad buiten doe. Ik wil vooral bijleren over voeding, winterslaap (hoe en wat),....


Welkom hier Ollie.

Ik denk dat je genoeg zult kunnen / gaan leren hier... informatie te over  knipoog

Om je wat in de juiste richting te duwen:


Voeding:
Heel kort door de bocht: Zeer veel onkruiden (da's het best) en ook andijvie en witlof zijn goed.
Bij groentes kun je die het best wat verrijken door er vezeltjes overheen te strooien. Agrobs / Heucobs zijn de benaming voor die vezels (m.b.v. de zoekfunctie zul je daar wel e.e.a. over kunnen vinden).
Agrobs wordt ook als paardenvoer verkocht. Het zijn geperste brokken die bestaan uit zeer veel gedroogde onkruiden. Best laat je die weken in water, waardoor het expandeert en vervolgens drogen. Hierna heb je droge losse vezeltjes die je dus over de groente kunt strooien.
Je Griekje zal hier mogelijk even aan moeten wennen; niet ieder dier eet dit in het beginsel even graag.
Het is zeer belangrijk, dus volhouden is een noodzaak. Troost je met het feit dat de dieren dit uiteindelijk probleemloos tot zich nemen. Vaak helpt het om het lievelingsvoer ermee te bestrooien  knipoog

Hier een linkje naar een topic m.b.t. eetbare onkruiden:
http://schildpaddenforum.net/smf/index.php/topic,7371.0.html


Onkruiden bevatten van zichzelf alles wat de schildpad nodig heeft. Iets toevoegen hieraan is niet echt noodzakelijk. Wel hebben de dieren altijd calcium nodig. Dit kun je aanbieden in de vorm van sepia (van de dierenspeciaalzaak), eierschalen (van gekookte eieren.. hier knabbelen de dieren dan van) en / of calciumpoeders.

Zijn er geen onkruiden voorhanden en geef je puur groente, dan kun je naast de vezeltjes ook wat extra vitamines toevoegen. Dit is verkrijgbaar in poedervorm.
Enkele voorbeelden:
Gistocal / Vitamineral.


M.b.t. de winterslaap.. Dit kan op diverse manieren.
Je kunt het dier dit zelf laten regelen in een buitenverblijf, waarbij je in acht moet nemen dat daar dan wel een geschikt winterslaaphok in aanwezig moet zijn. Voorbeelden zijn er voldoende in de (foto-)topics m.b.t. buitenverblijven van landschildpadden.
Je kunt de winterslaap ook gecontroleerd laten verlopen, door het dier te laten slapen in een ruimte met een temperatuur van rond de 3 - 4 graden. Een koelkast volstaat hier bijvoorbeeld prima voor.
Wel moet je de dieren hier naartoe "werken".
Dat kan op onderstaande manier (let wel: er leiden meer wegen naar Rome uiteraard)

http://schildpaddenforum.net/smf/index.php/topic,7941.0.html


Waar je nu vooral rekening mee moet houden is dat de algemene temperatuur in het terrarium niet hoger is dan kamertemperatuur (lees: 18 - 20 graden).
Onder de warmtespot mag het gerust 30 - 35 graden zijn. Indien de temperatuur in de rest van de bak ook relatief hoog is (bijvoorbeeld rond de 25 graden), dan is er een aannemelijke kans dat het diertje te snel zal groeien met mogelijke vervorming van het schild. Dit moet je natuurlijk trachten te voorkomen.
Een gematigde temperatuur, lichtvochtig bodemsubstraat (het moet zeker niet droog zijn; jonge Griekjes hebben meer vocht nodig dan je misschien zou vermoeden), gevarieerde plantaardige voeding, aanbod calcium en UV verlichting zijn de kernwoorden die in totaalverband een goede ontwikkeling van je diertje zullen betekenen.

V.w.b. de afmeting van je bak en de door jou aangebrachte verlichting ben je in ieder geval prima gestart!

Hoop dat je hier alle info vindt die je zoekt, maar daar twijfel ik eigenlijk niet aan.
Veel plezier hier en met je diertjes!
Gelogd

1.2.0 Testudo hermanni boettgeri
0.1.0 Kinosternon baurii
Bert
Stigmochelys pardalis
***
Offline

Netherlands Netherlands

Berichten: 446



« Antwoord #3 Gepost op: 8 Oktober 2011, 17:58:02 »

    Ollie op het forum !!
Leuk dat je mee gaat doen.

Veel leer en leesplezier toegwenst.
Gelogd

0.0.3 Testudo Hermanni Hermanni  (Varois, FR)
turtle lover
Dipsochelys dussumieri
*****
Offline

Belgium Belgium

Berichten: 1480



« Antwoord #4 Gepost op: 8 Oktober 2011, 19:26:13 »

welkom ollie. Kortrijk nice citey hihi. Je bent van dicht blijkbaar.
Gelogd
Felien
Stigmochelys pardalis
***
Offline

Belgium Belgium

Berichten: 236


Soms buigen we om te weten waar we staan


« Antwoord #5 Gepost op: 9 Oktober 2011, 15:34:07 »

Ollie!
We zijn hier dol op foto's weetje Knipoog
Gelogd

1.1.0 Trachemys Scripta Scripta
Marcooooo
Geochelone elegans
*
Offline

Netherlands Netherlands

Berichten: 16



« Antwoord #6 Gepost op: 10 Oktober 2011, 09:36:13 »

Welkom Olivier! Ik ben hier ook nieuw...

Doe je wel slim trouwens... antwoorden in ruil voor foto's... dat ik daar niet aan gedacht heb  knipoog

 cool zeg
Gelogd
lollie-be
Geochelone elegans
*
Offline

Belgium Belgium

Berichten: 32


« Antwoord #7 Gepost op: 15 Oktober 2011, 08:32:45 »

Citaat
Om je wat in de juiste richting te duwen:


Amai wat een uitleg super bedankt hiervoor   love

Sepia heb ik al liggen. Ik heb gezien dat hij daar niet veel of niet aan knabbelt, ik heb met een mesje een beetje afgeschraapt op het voedsel en zo heeft ie dat binnen.

Die Agrobs ga ik ook gaan halen, want nu eet hij veel onkruid. Maar in de winter zal dit moeilijk te vinden zijn. Dus ga  ik dan meer groenten geven en zo'n Agrobs op doen. Bedankt voor de tips.

Ik heb vitamine druppels liggen van JBL, dit doe ik af en toe (een druppel of 2) over zijn groenten. Als het alleen onkruid is dan doe ik geen op. Is dit goed zo?

Enkele foto's:






Die klimop is van plastic, Ik heb geen echte planten ingestoken met risico van giftig zijn.

greetz
Gelogd

0.0.1 Testudo hermanni boettgeri
1.0.0 Trachemys scripta elegans
lollie-be
Geochelone elegans
*
Offline

Belgium Belgium

Berichten: 32


« Antwoord #8 Gepost op: 15 Oktober 2011, 08:39:32 »

Nog eventjes de temp bekeken: Onder de warmtespot is het 30 graden, elders in de bak is het 22 graden. Is dat teveel?
Hoe los ik dat op?

Hij kan wel onder de schors, daar heb ik nog niet gekeken hoe warm het is
Gelogd

0.0.1 Testudo hermanni boettgeri
1.0.0 Trachemys scripta elegans
nielo
Dipsochelys dussumieri
*****
Offline

Netherlands Netherlands

Berichten: 1199



« Antwoord #9 Gepost op: 15 Oktober 2011, 08:47:12 »

Welkom hier op het forum Knipoog
Ik denk dat het niet zo erg is als de temp lager is onder de schors Knipoog
Gelogd

0.3.0 Trachemys Scripta Elegans.
0.2.0 Trachemys Scripta Troostii.
1.3.0 Pelusios Castaneus.
lollie-be
Geochelone elegans
*
Offline

Belgium Belgium

Berichten: 32


« Antwoord #10 Gepost op: 15 Oktober 2011, 09:41:13 »

Dank u
Gelogd

0.0.1 Testudo hermanni boettgeri
1.0.0 Trachemys scripta elegans
Sulcatatata
Centrochelys sulcata
****
Offline

Netherlands Netherlands

Berichten: 681



« Antwoord #11 Gepost op: 15 Oktober 2011, 11:45:06 »

De bak ziet er lekker ruim uit, het dier zal het w.s. een uitdaging vinden om op het schors te klimmen.  cool zeg

Ik zou er nog een vochtige schuilplek bij maken (bijvoorbeeld een halve terracotta bloempot die je vochtig houdt) aan de 'koude' kant, dus achter het waterbak, als ik jou was. De uv-lamp hangt te hoog waardoor het effect minimaal zal zijn. Daarbij zal de schildpad niet onder de uv-lamp gaan liggen omdat 'ie geen warmte straalt. De lamp heeft zo, los van het verlichten van de bak, geen effect. Naast de warmtespot Ʃn lager hangen zou beter zijn. De warmtespot mag dan ook iets lager hangen, want de temperatuur op de warmtespot mag best een aantal graden hoger zijn...

Wat zit er trouwens aan groenten in het etensbakje?
Gelogd
lollie-be
Geochelone elegans
*
Offline

Belgium Belgium

Berichten: 32


« Antwoord #12 Gepost op: 15 Oktober 2011, 18:02:52 »

Oei, ik heb dus nog werk aan de winkel.

In het bakje zit chinese kool, wat courgette, en nog wat blaadjes van paardebloem. Dit alles met vitamine druppeltjes

Ik weet dat het niet ideaal is maar het is om de schildpad wat gewoon te maken met groenten, daar er in de winter bijna geen onkruid te vinden zal zijn.

Morgen weer volledig op onkruid, de dag erna weer wat groentjes erbij.
Gelogd

0.0.1 Testudo hermanni boettgeri
1.0.0 Trachemys scripta elegans
markooij
crewmember
*****
Online

Netherlands Netherlands

Berichten: 8985



« Antwoord #13 Gepost op: 16 Oktober 2011, 00:49:06 »

Mooie bak en diertje !

Watvoor UV-lamp gebruik je ?
Voordat je hem lager hangt wees gewaarschuwd voor eventuele verhoogde kans op las-ogen er wordt geadviseerd dit soort spiraal lampen zowieso horizontaal te hangen daarom.

http://schildpaddenforum.net/smf/index.php/topic,9764.msg138543.html#msg138543

Het horizontaal hangen zou je kunnen doen dmv cake blik. Door de twee lampen bij elkaar te hangen zou het diertje UV en warmte mee kunnen krijgen.

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQQ2y_iuMztauXZjq3rGzQsHyOM3UBPM5-aAYoyTM5lsqt5qlXUkJUX4ek
http://schildpaddenforum.net/smf/index.php/topic,10050.msg142170.html#msg142170

Ik weet niet hoeveel watt de warmtelamp heeft maar deze zou je ook misschien lager kunnen hangen zo dat de temperatuur plaatselijk nog hoger is dan de rest van de bak 35-40 graden.

« Laatste verandering: 16 Oktober 2011, 00:59:28 door markooij » Gelogd
lollie-be
Geochelone elegans
*
Offline

Belgium Belgium

Berichten: 32


« Antwoord #14 Gepost op: 16 Oktober 2011, 15:28:54 »

Dit is mijn uv lamp: Het is de 26W

 

Het is een 40W warmtelamp, maar ik heb hier nog een 50W liggen ook denk ik
Gelogd

0.0.1 Testudo hermanni boettgeri
1.0.0 Trachemys scripta elegans
Pagina's: [1] Omhoog Print
 
« vorige volgende »
Ga naar:  
Recent
door SEN.C
[Vandaag om 21:08:17]

door mendy
[Vandaag om 19:26:31]

door Sandy
[Vandaag om 19:15:37]

door Tom O.
[Vandaag om 18:41:47]

[Vandaag om 17:27:13]

[Vandaag om 16:53:15]

door yahama!
[Vandaag om 16:00:50]

[Vandaag om 15:11:46]

[Vandaag om 14:58:12]

door Willem
[Vandaag om 09:33:03]

[Vandaag om 00:33:43]

door Wallah
[Gisteren om 21:27:25]

door Felien
[Gisteren om 19:02:30]

[Gisteren om 13:45:13]

door Femke_M
[Gisteren om 08:35:54]

[Gisteren om 02:49:23]

door Femke_M
[28 Mei 2012, 21:24:39]

door Femke_M
[28 Mei 2012, 21:22:24]

door Sandy
[28 Mei 2012, 21:09:51]

[28 Mei 2012, 15:31:32]

door Tom O.
[28 Mei 2012, 13:50:26]

door daf
[28 Mei 2012, 12:08:10]

door daf
[28 Mei 2012, 12:05:57]

door daf
[28 Mei 2012, 12:03:04]

[27 Mei 2012, 23:54:29]

[27 Mei 2012, 22:40:50]

door pubelia
[27 Mei 2012, 22:32:29]

door Jerre
[27 Mei 2012, 21:37:17]

door foutiti
[27 Mei 2012, 16:15:11]

[26 Mei 2012, 23:06:54]

door Arnaud
[26 Mei 2012, 21:00:45]

door Tom O.
[26 Mei 2012, 16:41:29]

[26 Mei 2012, 15:19:30]

[26 Mei 2012, 12:07:39]

[26 Mei 2012, 12:04:59]

[26 Mei 2012, 10:46:59]

door anneke
[25 Mei 2012, 19:40:38]

[25 Mei 2012, 18:57:25]

[25 Mei 2012, 18:03:27]

[25 Mei 2012, 18:00:09]

[16 Mei 2012, 01:28:24]

door Sjarrel
[15 Mei 2012, 18:54:53]

door nielo
[15 Mei 2012, 18:48:11]

door ands
[15 Mei 2012, 18:28:16]

door regius
[15 Mei 2012, 16:21:33]

[15 Mei 2012, 09:12:09]

[15 Mei 2012, 00:16:25]

[14 Mei 2012, 21:01:17]
SuperFora Opties
Welkom, Gast. Alsjeblieft inloggen of registreren.
30 Mei 2012, 22:04:24

Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
geregistreerde leden
Totaal aantal leden: 2059
: sampie

Totaal aantal berichten: 180963
Totaal aantal topics: 13163
: 113
: 520
(26 Juni 2007, 09:10:02)
Gebruikers Online
: 27
: 82
: 109
Artikelen

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006, Simple Machines
Black22 / TinyPortal v0.9.8 © Bloc
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Pagina opgebouwd in 3.939 seconden met 24 queries.